"Někdejší růže je tu už jen co jméno, jen pouhá jména držíme ve své moci."

Stregoni Benefici - 13. část

13. března 2010 v 15:32 | Akka |  Překlad povídky Stregoni Benefici

Dopadnout na zem a utíkat

Bella
A potom jsem Jane zabila.

Ne, dělám si legraci. Nezabila jsem ji, jakkoliv hluboce jsem chtěla. Ne, ve skutečnosti trpěl Edward jenom pár krátkých vteřin. A přesně tak ldouho mi zabralo, než jsem se objevila za ní a bolestivě jí zkroutila ruku za zády.
"Přestaň," zasyčela jsem jí do ucha, "nebo tě roztrhám na kousíčky - a začnu touhle rukou." Stiskla jsem ji pevněji a ona se začala svíjet, jak se mi snažila vykroutit. Edward přestal sténat na zemi a vyskočil na nohy. "Vidíš, Jane, všechno hned jde líp, když spolu všichni vycházíme."
"Pustíš teď mou ruku?" zavrčela.
"A budeš hodná?" opáčila jsem.
Povzdechla si. "Ano, paní."
Zdráhavě jsem ji pustila a strčila ji směrem ke svým předním strážcům. "Od teď půjdeš před námi."
Trvalo to jenom pár dalších minut, než jsme došli do další haly. "Buon giorno, Gianno," pozdravila jsem lidskou sekretářku.
"Ach, buon giorno, slečno Isabello. Pánové už očekávají váš příchod."
Protočila jsem oči. "Ano, to si myslím. Půjdu tedy dál." Kývla na mě a stiskla tlačítko, které otevřelo dveře.
Když jsme míjeli pár členů ochranky, slyšela jsem kolem sebe tiché "Dorso benvenuto, Isabello" a "Buon giorno, Isabello". Když jsme vešli do trůnního sálu, Ara jsem nikde neviděla, ale Caius a Marcus tam oba byli.
"A to jsem si myslela, že mě chce vidět Aro," řekla jsem, jako kdybych je chtěla upozornit na svou přítomnost. Caius se ladně postavil a šel mi naproti. Láskyplně mě chytil za ruku, jako kdybych byla jeho dcera. Což v podstatě jsem, předpokládám.
"Isabello, ano, Aro si tě přál vidět, ale rozhodli jsme se, že bude nejlepší, když ti nejdřív vysvětlíme, co se děje. A já se umím vyjadřovat mnohem lépe než Aro." Přikývla jsem a čekala, až bude pokračovat. "Jsem si jistý, že sis všimla, že Nathanova posedlost tvou osobou se stala poněkud nebezpečnou. Jako blázen rekrutuje nováčky a už teď má za sebou obrovskou armádu. On… nebo možná někdo z jeho armády byl před nedávnem v Itálii, zrovna když byla Heidi s Vanni venku nakupovat. Podařilo se jim je přistihnout, když byly rozdělené. Podle toho, co vím, byla Heidi zrovna v kabince a zkoušela si oblečení, když bez jediného zvuku ulovili Vanni."
"Vanni je… není mrtvá?" ujistila jsem se a soustředila se na dýchání. Bylo to bolestivé.
"Nejsme si jistí, ale předpokládáme, že není. Podle mě je nejpravděpodobnější, že ji Nathan drží jako rukojmí. Je stále tak mladá - není upírem dost dlouho na to, aby se dokázala efektivně bránit, tak jako Cullenovi, což je také pravděpodobně důvod, proč si ji Nathan vybral za cíl."
Zhluboka jsem se nadechla. "Demetri, Ehno, prosím odvěďte Cullenovi do jejich pokojů. Musím si něco zařídit."
Nechci, aby mě takhle viděli.
Nespouštěla jsem oči z podlahy, když následovali Demetriho a Ehna ven z místnosti. Cítila jsem na sobě Edwardovy oči, prosily mě, abych se do nich podívala, ale já jsem nemohla. Tohle byl můj problém a já jsem nějakým způsobem zase dostala rodinu Cullenových do nebezpečí. Ale já to napravím.
"Erane, zavolej prosím dolů do KKO, dej jim vědět, že jsem na cestě." Eran, Demetri, Ehno a Vanni byli členové mé osobní gardy.
Eran musel jít rychle, aby se mnou udržel tempo, když jsem kráčela hradem do KKO o pár pater níž. Dveře na sobě měly cedulku s nápisem 'Oddělení kontrašpionáže a krycích operací'.
Otevřela jsem je a okamžitě mě pozdravil upír jménem Jared. Byl stoprocentní Američan a já jsem si byla jistá, že jsme tu takoví byli sami dva.
"Isabello, věděl jsem, že tě tady dole uvidím. Eran," kývl směrem k upírovi za mnou, "volal a říkal, že jsi na cestě. Předpokládám, že ti tedy řekli o Vanni?"
Jak o ní víš?" zeptala jsem se podezřívavě.
"Isabello," řekl tak, jako kdyby to bylo nad slunce jasné. "Já jsem Jared. Vím o všem, co se tu děje."
"Máš po celém hradě štěnice, co?" zeptala jsem se se smíchem. Přikývl a dal si prst na rty. "Neboj se," ujistila jsme ho. "Nikomu nic neřeknu."
"Takže chceš nějaký tým, aby ti pomohl ulovit Nathana?" uhodl, když atmosféra znovu zvážněla. Přikývla jsem. "Máš nějaký nápad, kde by mohla být?"
"Ne, napíchnu se na INTERPOL a uvidím, jestli někde bylo podezřele mnoho vražd. Potom na to místo pojedu, pravděpodobně v doprovodu Erana, Ehna, Demetriho, a… myslím, že Akiky."
"Chceš, aby byla Akiko čtvrtým členem tvé gardy?" ujišťoval se.
"Prozatím," přikývla jsem. "Vanni je mým čtvrtým strážcem, ale protože právě kvůli ní se tohle děje, nahradí ji Akiko. Je dobrý bojovník."
"Je trochu šílená," souhlasil Jared. "Vlastně je zrovna teď v tréninkové místnosti. Půjdeme si s sní promluvit?"
***
Podělané Švýcarsko. Byli jsme v podělaném Švýcarsku. Proč? protože to vypadá, že je tu i Nathan. A samozřejmě, že se mi nepovedlo dostat se sem jenom se čtyřmi členy své gardy.
"Pospěš si", sykla jsem na Demetriho, který si beze spěchu balil kufr.
"Isabello, to letadlo bez nás nevzlétne," ujistil mě.
"Chci být odsud pryč, než Cullenovi zjistí, že odjíždím."
"Tak na to je pozdě," zamumlal někdo ode dveří. Rychle jsem se otočila čelem ke čtyřem postavám mezi dveřmi.
"Nejedete se mnou," řekla jsem okamžitě. "Je to moc nebezpečné a já už jsem vaši rodinu dostala do až moc problémů. Tohle je můjproblém."
"Ostatním jsme to neřekli," uklidňoval mě. "Edward jenom slyšel, jak na to někdo myslí, a mysleli jsme, že bude dobré, když s sebou budeš mít pár z nás."
"Už jsem vaší rodině způsobila dost zármutku, Carlisle," snažila jsem se mu to vysvětlit. "Nechci, aby se někomu z vás něco stalo."
Samozřejmě, že mě neposlechli. Takže se mnou teď nebyli jenom Demetri, Ehno, Eran a Akiko, ale také Edward, Carlisle, Jasper a Alice. Byla jsem si jistá, že kdybych jim dala příležitost, byli by s námi chtěli jet všichni, ale Carlisle mě informoval, že si byl vědom, že bych nechtěla, aby jich tu bylo tolik, takže se jim povedlo proplížit se kolem Emmetta, Rosalie a Esme. Také mi sdělil, že až se vrátíme, bude mít co vysvětlovat - Esme bude zuřit. A podle něho je zuřivá Esme děsivá. Jenom jsem se zasmála a představila si tak sladkou ženu naštvanou. Nedokázala jsem to.
Cesta letadlem byla napjatá a Demetri - který mi dost připomínal Emmetta - se nemohl dočkat bitvy. V zadní části letadla se zrovna hádal s Akiko.
"Pokud to tohohle letadla uděláš díru, Demetri Volturi, nakopu ti zadek! Uklidni se, zatraceně!"
Všichni na mě šokovaně zírali, všichni kromě Jaspera. Přešel k mému sedadlu a zvedl mě. Edward se na něho tázavě podíval a Jasper mu v myšlenkách odpověděl. Edward přikývl a tím jejich tichý rozhovor skončil.
Jasper mě odtáhl o pár řad dál a sedl si vedle mě. "Proč jsi v takovém stresu, Bello? Jsme v přesile a jsme si celkem jistí, že je tvá přítelkyně stále naživu. když takhle půjdeš do bitvy, budeš rozrušená a někdo ti ublíží."
"Všechno prostě tak trochu… explodovalo, Jaspere. Byla jsem na Aljašce tak nějak spokojená, a potom se najednou ukážete vy a jste tam a necítíte ke mně nenávist, ale potom se vrátí Nathan a pokusí se zabít Edwarda, protože žárlí, ale Edward se mě tolik snaží chránit, že si sám přivodí smrt a já už nikdy nebudu schopná žít sama se sebou, jestli se někomu z vás něco stane. Už jsem vaší rodině způsobila tolik problémů a právem byste mě měli nenávidět, ale to vy ne, a já tomu nerozumím, protože si nikoho z vás nezasloužím a rozhodně si nezasloužím Edwarda…" blábolila jsem nesouvisle na jeden nádech a když jsem skončila, musela jsem se párkrát zhluboka nadechnout, abych se trochu vzpamatovala.
Pevně mě chytil za ruce a snažil se mě tak uklidnit. "Bello, ty stojíš za všechny problémy, kterými jsme si prošli. Jsi naše rodina. Edward ti už tolikrát řekl, že sama sebe nevidíš jasně, a má pravdu, Bello. Byla jsi nádherná jako člověk a stala se z tebe nádherná," odmlčel se, "… polo-upírka, myslím. Jsi úžasná osobnost. Jsi ta nejlaskavější osoba, kterou jsem kdy poznal, a Edwarda si zasloužíš ze všech bytostí na světě nejvíc. Vy dva se dokonale doplňujete, a ty to musíš pochopit. Oba se vždycky cítíte tak provinile, že jeden druhého strháváte ke dnu, vy to nevidíte. Ale my ostatní ano a nepřejeme vám nic jiného než věčnost plnou štěstí."
Natáhl se, aby mě sevřel v bratrském objetí, a já jsem ho pevně opětovala. "Všechny vás mám tak ráda," zašeptala jsem tiše. "Slib mi, že dnes budete opatrní, Jaspere. Nechtěla bych vidět Alici, kdybychom se do Itálie museli vracet bez tebe.""
"Isabello, letadlo přistává," zavolal na mě Demetri. Povzdechla jsem si. Je čas bojovat.


Hit the ground and I'm still running
But I need a place to stay tonight
Swear I'll be gone in the morning
I just need somewhere now to close my eyes

Dopadl jsem a stále utíkám
Ale musím dnes někde zůstat
Přísahám, že ráno budu pryč
Jenom potřebuju místo, kde bych mohl zavřít oči

- Voices Off Camera by Rise Against
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova."