"Někdejší růže je tu už jen co jméno, jen pouhá jména držíme ve své moci."

Stregoni Benefici - 9. část

6. března 2010 v 16:11 | Akka |  Překlad povídky Stregoni Benefici

Stopař

Obrátila jsem se na posteli a podívala se na Demetriho. "Vypnul bys prosím top svinstvo, terému říkáš hudba? Musím dělat úkoly."
"Myslel jsem, že ti hudba nevadí," řekl. "Jak se ti může nelíbit italská opera?"

"Hudba mi opravdu nevadí. Tohle je tupé pištění. Vypni. To." Věděla jsem, proč to dělá. Využívá toho, že může poslouchat hudbu, když jsem u toho i já, bez toho, abych se složila. Teď, když jsem měla Edwarda zpátky, byla jsem znovu normální. Pomalu jsem ubírala dávky antidepresiv a znovu jsem poslouchala hudbu.
Vypnul stereo a já jsem na svém nočním stolku uslyšela tichý zvuk. Aniž bych se tam podívala, sáhla jsem za sebe, popadla svůj vibrující telefon a přiložila si ho k uchu.
"Tady bella," řekla jsem.
"Ach, takže jsi v pořádku," ozval se můj oblíbený hlas. Přestala jsem dýchat. Proč mě prostě nenechá na pokoji?
"Ano, jsem naprosto v pořádku. Nejsi tak děsivý, ani tak silný, jak si myslíš. Nebojím se tě." Demetri mě pozoroval se zvláštním výrazem v tváři.
"Ach, nejdražší Bello, já ti nechci ublížit… Alespoň ne trvale. Představ si, jak mě potěšilo, když jsem našel nový způsob, jak tě zranit bez toho, abych se dotkl jediného vlásku na tvé hlavě."
Cítila jsem, jak mi vzteky ztmavly oči. Demetri teď seděl vedle mě na posteli. "O čem to mluvíš, Nathane?" Demetri zavrčel.
"Ale, o tvé nové rodině, přece!" odpověděl žoviálně. "Je mi jasné, že by bylo naprosté bláznovství zkusit si něco na tvé přátele ve Volteře, ale Cullenovi nejsou ani zdaleka tak chránění."
"Zatraceně, Nathane, poslouchej mě. Pokud někomu z nich ublížíš, zabiju tě. Nevšímala jsem si toho, snažila jsem se tuvhle tvou obsesi ignorovat. Ale už to není hra. Necháš Cullenovi na pokoji."
"Nemysli si, že máš na mě nějaký vliv, Isabello. Udělám, co se mi zachce, a myslím, že začnu s tím největším Cullenem. Odstraním nejdřív toho nejsilnějšího. Co si o tom myslíš?" Zavěsil, než jsem stihla odpovědět. Ihned mi došlo, kdo jednoznačně byl tím největším Cullenem.
Hodila jsem svůj mobil Demetrimu a běžela do šatny, kde jsem popadla kabelku, ve které jsem měla schovaných pár zbraní. "Zavolej Cullenovým a řekni jim, aby zůstali doma a pohromadě, dokud se tam nedostaneme. Řekni jim, aby hlídali Emmetta," instruovala jsem ho.
Vyběhli jsme ze dveří a on mezitím vytáčel.
Můj Spyder se skřípotem zastavil před jejich domem a já jsem řekla Demetrimu, aby šel dovnitř. Chvíli se se mnou hádal, ale nakonec mě poslechl. Jakmile za sebou zavřel dveře, otočila jsem se k lesu obklopujícímu jejich dům.
"Dobře, Nathane, kde jsi?" zakřičela jsem mezi stromy. Žádná odpověď. "Dělej, přece nejsi tak hloupý. Ve chvíli, kdy jsi to řekl do telefonu, jsi věděl, že sem hned přiběhnu! Nemohl jsi být odsud daleko."
Vítr zavál mým směrem a spolu s ním se ke mně dostal i jeho pach. Otočila jsem se doleva a stromy kus ode mě se třásly. "Ty se schováváš na stromě? Co jsi zač, opice? Slez dolů."
Přistál na nohou a přikrčil se jako lev. Potom se narovnal a vyšel zpod stromů, zastavil se jenom pár yardů ode mě. Uklonil se.
"Isabello, je mi potěšením tě vidět, jako vždy," řekl klidně. Protočila jsem oči.
"Přála bych si, abych mohla říct to samé. Ale to, že tě vidím, je otravné."
"Nemáš proč být drzá," řekl blahosklonně.
"Ach, mám spoustu důvodů být drzá," odsekla jsem.
Slyšela jsem zevnitř z domu hádku. Někdo šel směrem ke dveřím. Udělala jsem chybu, když jsem se podívala na dveře, když se otevřely, a okamžitě jsem byla na zemi, uvězněná pod Nathanem.
Moje oči se setkaly s Edwardovými a já jsem natáhla ruku, abych mu řekla, že má stát. Ale než jsem stihla promluvit, Edward ztuhl na místě. Nedokázal se dostat ven z verandy. Jako kdyby okolo domu byla neviditelná bariéra.
"Co to děláš?" zeptala jsem se. Nathan se nade mnou rozesmál.
"To ne já, lásko. Věřím, že je to tvoje práce. Tak moc je chceš chránit, že ti teď nemohou přijít na pomoc."
Chytil mě za obě zápěstí a přišpendlil mi ruce nad hlavou, přičemž je natáhl tak daleko, kam dosáhl. Slyšela jsem Demetriho a Cullenovi křičet.
"Teď tě držím a zamýšlím si s tebou užít nějakou zábavu," zašeptal mi chraptivě do ucha a do tváře mi zavál jeho chladný dech.
Moje srdce strachy zrychlilo, a přestože stále bilo pomaleji než lidské, Nathan se zašklebil.
"Bello! Bello, zatraceně, co se to děje?!" Bylo těžké rozeznat jednotlivé hlasy, které na mě křičely, ale byla jsem si jistá, že tohle byl Edward.
Ignorovala jsem Nathanovy rty, teď přitisknuté k mému krku, a jeho hnusný jazyk si hledal cestu po mé kůži. Nemůžu to Edwardovi udělat. Nemůžu ho nutit tam stát, zatímco si se mnou Nathan dělá, co chce. Ale zároveň jsem nedokázala uvolnit tu zvláštní sílu, která ho držela na verandě a riskovat tak, že mu Nathan ublíží.
A tak jsem se místo toho soustředila na to, abych si Nathana udržela od těla - stejně jako jsem se soustředila na to, abych udržela Edwarda a zbytek jeho rodiny v bezpečí - a otočila jsem své dlaně směrem na něho.
Efekt byl okamžitý a já jsem se musela rozesmát. Nathan odletěl pryč, jako kdybych ho odhodila jako hadrovou panenku.
"To bylo úžasné!" vykřikla jsem mezi dvěma záchvaty smíchu. Spustila jsem obě ruce zase dolů. Ale Edward stále zůstal na verandě. Na jeho tváři byl zvláštní výraz, něco mezi podrážděním a obavou.
"Myslíš, že mě teď pustíš k sobě?" zeptal se popuzeně. Jenom jsem si ho představila s rukama v bok, jak podupává jednou nohou, a musela jsem se znovu rozesmát. Mezitím jsem mávla rukou a uvolnila ho.
Edwardovy ruce se pevně ovinuly kolem mých ramen a přitiskl si mě na hruď. Vydechl úlevou a ponořil obličej do mých vlasů.
"Tohle už nikdy, nikdy nedělej," pokáral mě. "Mohl tě zabít."
"Já jsem ale nedokázala zůstat vážná. "Ale viděl jsi, jak odletěl? To bylo úžasné! Nikdy dřív jsem to neudělala. Bylo o dokonalé!"
Rozhlédla jsem se a všimla si, že Nathan utekl. Podívala jsem se zpátky na Cullenovi a na Demetriho a všimla si, že jeden chybí. Okamžitě jsem zvážněla.
"Moment… kde je Emmett?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova."