"Někdejší růže je tu už jen co jméno, jen pouhá jména držíme ve své moci."

Téma týdne: Škola

22. března 2010 v 19:18 | Akka |  Tak různě...

Škola

… je přesně to, co mi momentálně brání ve všem ostatním.

Dítě školou povinné a aspoň trošku ctižádostivé nemá v podstatě na nic jiného čas - tedy mě to tak připadá. I když, možná to bude tím, že při učení dělám ještě spoustu jiných věcí, od kontrolování novinek na facebooku po neustálé odbíhání a hledání něčeho k jídlu. Na druhou stranu jsem už pochopila, že učit se člověk musí a že se vlastně učí bez přestávky celý život, ať už chce, nebo nechce. Nic jiného mu prostě nezbude.
Mám takový pocit, že mezi mými vrstevníky se najde nepřeberné množství lidí, kteří ve škole doslova trpí, ale řekněme si to na rovinu: bavilo by vás vysedávat doma nebo se courat někde po venku? Já nevím, mě osobně to brzy rychle přestane bavit, jakmile mám delší dobu volno. Což může být možná způsobeno také tím, že mi škola udává rytmus už od malička, takže se není čemu divit, že se při její absenci přestávám bavit. Je to prostě nutné zlo, které člověk musí přetrpět, ale nakonec se musí znovu učit, jak bez školy žít.
A tak přeji všem studentům a školákům: studiu a akademickému vzdělání zdar!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TIMA ティマー TIMA ティマー | Web | 22. března 2010 v 19:36 | Reagovat

Juu to je jeden z mála povedených a pravdivých článků na toto téma :) fakt že jo, ostatní jsou úpa trapný, zcestný, blábol nebo jinej výlev chorýho mozku holčičky s IQ králičího bobku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova."