"Někdejší růže je tu už jen co jméno, jen pouhá jména držíme ve své moci."

Téma týdne: Zdraví

7. dubna 2010 v 18:40 | Akka |  Tak různě...

Zdraví

Ano, ovšem, velice důležitá věc. Vlastně ze všeho nejdůležitější. Jak bychom si v životě mohli užívat lásky, štěstí, dobrých známek a podobných věcí, které nám druzí přejí, kdykoliv je zapotřebí k něčemu přát, kdybychom nebyli zdraví?

A péče o zdraví je neméně důležitá. Sama znám lidi, kteří o to své vůbec nedbají, je jim jedno, co se s nimi stane, nebo mají pocit, že jim se nic špatného stát nemůže. A potom zčistajasna shánějí vhodného dárce - ať už jde o cokoliv "transplantovatelného".
Na druhou stranu znám i lidi, kteří o své zdraví pečují až je to nezdravé. Jsou na sebe přespříliš opatrní a radši sedí doma, než aby šli ven a třeba nastydli. A to už ani nemluvím o svých spolužácích, kteří jsou tak strašlivě nemocní, až z toho musí vždycky před písemkou odejít ze školy na tu či onu kontrolu.
Na obhajobu těch, co k doktorům opravdu chodí a písemkám se na rozdíl od ostatních záměrně nevyhýbají (protože povězme si to na rovinu: písemkám se studenti vždycky vyhýbali a vyhýbat budou), chápu, že je to někdy doopravdy nutné. Tak proč nám profesoři pořád nadávají, že nám to trvá tak dlouho a že když odejdeme po druhé vyučovací hodině, tak už se do školy nestíháme vrátit?
Je to jednoduché, protože čekárny jsou plné lidí, kteří k doktorovi chodí s každou banalitou a vyžadují vyléčení. Anebo - a je to opravdu tak, ať už se mi rozhodnete věřit, nebo ne - lidí, kteří si do čekárny chodí popovídat o svých zdravotních problémech.
Jednou jsem dokonce v čekárně potkala paní, která si nahlas stěžovala, jak je to hrozné, že když byla objednaná na půl čtvrtou odpoledne, tak ji paní doktorka nezavolala do ordinace přesně v půl, ale až ve tři čtvrtě! A lidé, kteří do té doby jenom diskrétně skrývali úsměv, vyprskli smíchy nahlas, když vzápětí dodala, že v "Růžovce" to tak nebývá, tam jsou doktoři vždycky tak hodní, dokonce i pacienta odvezou domů ve svém vlastním autě!
Na to mám jenom jednu odpověď: Buďte ráda, že ty seriály netočí podle pravdy. Viděla jste někdy Doktora House?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mishetka Mishetka | Web | 7. dubna 2010 v 18:49 | Reagovat

prosímtě hlásneš mi ?? děkuju :) hlasuj pro mishetka: http://nickyblogeees.blog.cz/1004/2-kolo-sonb#comment75355653

2 hannabath&jokšír hannabath&jokšír | Web | 7. dubna 2010 v 18:53 | Reagovat

http://nnikynka.blog.cz/1004/4-kolo-sonb
klik pro hannabath dek,uju moc mocinky moc
překrásný  blog
..  mmoc hezu cute :-D

3 moje-graficka-skolicka moje-graficka-skolicka | Web | 7. dubna 2010 v 19:05 | Reagovat

ahoj, pod ke mě na blog a zaregistruj se je to školička grafiky i je to zároveň isoutěž =D tk se pod zaregistrovat =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova."